Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Nesouhlasím

Fungujeme již několik let a naší školou prošlo několik stovek zájemců.Historie naší školy

Naše škola byla neoficiálně založena již v roce 2009 a to jako "Sportovní klub sebeobrany SKS Brno-Bosonohy", pod hlavičkou místní Stavební školy a řemesel, ve které také probíhaly zcela zdarma tréninky. Zde jsme nabízeli žákům školy a internátním žákům sportovní vyžití s úplovým zaměřením. V té době, se však jednalo pouze o skupinu do 10 lidí, kteří cvičili různá bojová umění a sporty. Scházeli jsme se prakticky každý den. Několik žáků tohoto klubu, také bylo ze Střední odborné školy ochrany osob a majetku - Brno. Takto jsme si mohli navzájem předávat zkušenosti a žáci výše uvedené školy připravovat na zkoušky z Karate a Juda, potřebné pro zdárné dokončení studia.

Zjistil jsem , že vzdělávání sebe sama, ale i mých spolužáků, přátel a známých, v sebeobranných dovednostech, mě natolik uchvátilo, že jsem se rozhodl udělat razatní krok. Dne 5.11.2011 ,jsem absovoval školení trenérů na III.stupeň a složil tak v Ostravě před Hanshi Ján Vasilenko (10dan watejitsu,8dan karate) zkoušku na instruktora sebeobrany.Tento titul mi přispel k mé prozatimní "kariéře", kdy jsem nejprve v Břeclavi, navštěvoval Karate a Jiu-jitsu a následně v Brně Aikido, Judo, Kung Fu. V návaznosti na několik let cvičení bojových umění a systémů a především absolvování instruktorského kurzu, jsem náš doposud neprofesionální-pouze kamarádský klub,přeměnil do oficální úrovně a to dne 11.6.2012, kdy byla Škola bojových umění a sebeobrany Břeclav, oficálně zapsána u Ministerstva vnitra ČR, jako občanské sdružení.

Počínaje rokem 2012 naše škola zahájila v Břeclavi naplno svou činnost a po různých tělocvičnách, probíhala výuka základů sebeobrany. K dispozici byly především otevřené kurzy sebeobrany a to zvlášť pro muže, i ženy. Během let 2012 a 2013 měla škola již stabilní základnu cvičících, kteří pravidelně navštěvovali tréninky 2x týdně. Jednalo se o žáky z Břeclavi, ale i okolí Mikulova. Rok 2014 byl pro školu nemilý, neboť 80% členů, muselo školu opustit, neboť nastupovali na Vysoké školy, k Policii ČR, nebo se hlásili k Armádě ČR a to do vzdálených měst.

Koncem roku 2014 a začátkem roku 2015 , jsem se rozhodl kvůli upadajícímu zájmu ze strany veřejnosti, nepořádat otevřené kurzy sebeobrany, ale vyhlásit pouze možnost cvičit formou soukromých lekcí - tedy jednotlivci na objednávku. Tento krok,byť se jednalo o krok razatní a riskantní, se vyplatil a v dnešní době pravidelně navštěvují zájemci jednotlivě soukromé hodiny sebeobrany. Jejich pokrok je díky tomu rychlejší, mají možnost cvičit přímo s trenérem a jejich požadavky jsou plněny dle přání a potřeb. Díky výuce formou soukromých lekcí máme tréninky i o víkendech.

Píše se rok 2016 a stát si na nás připravil několik záludností. Bylo třeba upravit stanovy školy, neboť právní forma "občanské sdružení" již neexistuje. Nově jsme "zapsaný spolek". Opět také pro rok 2016 a dokonce pro rok 2017, připravujeme znovu otevřené kurzy sebeobrany pro omezený počet lidí. Poptávka o kurzy a lekce sebeobrany i vzhledem k velmi nestabilní bezpečnostní situaci ve světě, opět roste. Uskutečňujeme školení první pomoci, ale i kurz sebeobrany. Poměrně ve velkém, nakupujeme cvičné spreje a snažíme se posunout výuku směrem k používání nejen rukou, nohou a hlavy, ale i velmi dobrých a spolehlivých obranných pomůcek od firmy esp. Závěrem roku pořádáme seminář pro veřejnost.


V roce 2017 neotálíme a startujeme hned od začátku roku.I vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci nejen ve světě, ale i u nás, kdy roste agresivita na školách, na silnicích a zkrátka všude kde jsou lidé, otevíráme opět veřejnosti možnost cvičit soukromé lekce.Termíny jsou plně obsazeny a čekací dobu měsíc i více, na svůj první trénink, absolvuje hned několik zájemců. V květnu roku 2017 si zveme na trénink kamaráda, V.Paráka z Břeclavské školy Kickbox Arena Břeclav, který praktikuje kickbox a žádáme jej, aby nám ukázal, jak udělat naše údery a kopy, lepší, rychlejší a bolestivější. V měsících červenec-srpen, pořádáme velkou letní soutěž, kde máme pro 3 účastníky výhry jako 3h kurz zdarma, 50% sleva a 20% sleva na cvičení. S výherci natáčíme krátké medailonky. Dochází také k velkému přepracování webu na základě dat cookie. Sledujeme, co Vás u nás na webu zajímá,nebo co je naopak třeba dát z webu pryč co zavazí a otravuje. Optimalizujeme používání webu pro všechna zařízení (PC, tablet, smartphone). Nově se můžete spojit s trenérem přímo v online chatu na našem webu a to na jakékoliv stránce. Závěrem roku 2017 pořádáme seminář obrany proti pěsti, opět pro širokou veřejnost i naše stálé žáky.


V roce 2018 cvičíme na plné obrátky. Kurzy jsou zaplněny. Hlásí se stále více rodičů s dětmi od 13 let a proto vytváříme speciální tréninkový plán, který děti neučí agresivitě, ale poskytuje jim jisty základ sebeobranných prvků a technik. V dubnu roku 2018 taktéž absolvuji v Praze akreditovaný kurz instruktora sebeobrany, na kterém se učím mimo jiné lepší efektivitu výuky u dětí, nové tréninkové (posilovací, postřehové, obranné) metody dospělých i dětí, učím se nové techniky Krav Maga, pod vedením Jindřicha Petříka, instruktora Krav Maga pro děti, civilní osoby, ženy, ozbrojené složky a zjišťujeme a procvičujeme, které techniky jsou aktuální a fungují na ulici. Naopak vyřazujeme techniky, které již nesplňují jednoduchost a účinnost.


V červnu 2018 absolvuji kurz pod vedením p. Mgr.Pavla Černého pplk.v.v., který je expertem na bezpečnost a sebeobranu, služební zákroky, metodik PČR a v neposlední řadě, šéf instruktor ESP, který mimo české policejní jednotky jezdí vzdělávat SWAT týmy a policejní instruktory po celém světě. Jedná se o instruktorský kurz pro teleskopický obušek a taktické příslušenství ESP. Po úspěšném absolvování vypracováváme zvláštní výukový plán pro výcvik s obuškem. Prozatím máme připraven LVL1-CIVIL, tedy použití obušku civilistou na ulici v krizové situaci.


Rok 2019 jsme opět začali v plném vytížení. Všechny volné hodiny cvičí pravidelní cvičící a na čekací listině na soukromé lekce máme dalších 13lidí!!, další bohužel musíme odmítat. Je to odraz dnešní doby, všude se šíří nárůst útoků a jedná se o čím dál víc agresivnější útoky nožem, či jinou zbraní. Z tohoto důvodu také nakupujeme u společnosti z Oclahomy z USA speciální tréninkový nůž ELECTRIC SHOCK KNIFE. Jedná se o nůž, který imituje skutečné pořezání, či pobodání, pomocí vestavěného paralyzéru přímo v noži. Pozvali jsme si opět po dvou letech kickboxera a kamaráda V.Paráka, aby ukázal, jak zlepšit techniky úderů, kopů a jak na sobě pořádně zamakat. Duben 2019 je pro školu zároveň průlomový, neboť dlouholetým žákům naší školy, je umožněno absolvovat instruktorský nadstavbový kurz na instruktora, respktv. asistent instruktora sebeobrany 3.třídy a poprvé v historii naší školy, zaměřené především na velmi úzký okruh zájemců, budeme tímto způsobem rozšiřovat své trenérské řady. Absolvovat celé martirium přísných zkoušek na instruktora se podařilo Hance Reifové, která cvičí v naší sebeobraně již 4roky. Svou pílí se však dokázala povýšit až na instruktora našeho systému a nově vede kroužky sebeobrany pro děti.
V listopadu 2019 jsme se rozhodli (Petr a Hanka) absolvovat v Praze u renomované fitness akademie 3DFA (3D fitness academy) pod vedením Filipa Raptopulose jedinečný kurz "Kondiční trenér dětí a mládeže". Kurz byl zaměřen na zdravý pohyb nejen dětí a mládeže, ale i dospělých a především na různé pohybové hry, které používáme právě na tréninku sebeobrany. Nechceme učit nudné, staré a nezáživné věci, makáme na sobě! Zvyšující se odbornost nás, jako instruktorů, se samozřejmě projeví především tím, že Vám, nebo vašim dětem, můžeme poskytnout stále kvalitnější trénink.

V únoru 2020 jsme se rozhodli z důvodu enormního zájmu z řad rodičů, uspořádat pravidelný hromadný kurz sebeobrany pro děti, nazývame jej TŘÍDA SEBEOBRANY. Kurz je zaplněn dětmi od 8 do 14 let a bohužel se na několik zájemců nedostalo vůbec. V případě zájmu se bude kurz opakovat ve 2 měsíčních intervalech.

V Březnu 2020 spouštíme historicky první hromadné kurzy pro děti, zájem je tak velký, že první třída je celá naplněná, proto otevíráme druhou třídu. Cvičíme ve dvouměsíčních cyklech 2-3/2020, poté přichází Koronavirus, který nejdříve omezí a v krátké době posléze zcela přerušení cvičení na několik měsíců, rozjeté kurzy se tak musí dokončovat v měsících 7-8/2020. V září opět pro enormní zájem otevíráme kurzy pro děti 9-10/2020, vítáme nové, ale i stávající žáky. Tiskneme klubová trika. Oslovili jsme také všechny rodiče a rozeslali dotazníky, abychom zjitili, jak zjednodušit rodičům přihlašování a platbu tréninku. Zavádíme platby kartou (mobilním telefonem přes službu PayPal)


V říjnu 2020, když už jsme konečně mysleli, že doba Covidová je za námi, dochází opět k prudkému nárůstu nemocných s tím, že stoupá také počet nemocných na jednotkách intenzivní péče a ARO, čím dál více lidí je také na ventilačních dýchacích přístrojích. Na základě toho se rozhodla vláda k 9.10.2020 od 00:00 uzavřít všechna vnitřní sportoviště a my jsme tak opět nuceni cvičení přerušit do odvolání. Tyto opatření začínají způsobovat, že opět nestíháme s návazností naplánovaných kurzů, přicházíme o citelné příspěvky na své fungování a situace, začíná být již po 2., kritická. Jediným dobrým zjištěním, je informace, že naše trenérka, Hanka Reifová, úspěšně dokončila kurz instruktora sebeobrany 2.třídy a to s akreditací MŠMT ČR, povýšila tedy z kurzu trenéra 3.třídy (klubového) na trenéra 2.třídy (státem uznaného), za to ji patří veliká gratulace.


V červenci 2021 konečně po skoro roce, spouštíme na přání rodičů prázdninový kurz sebeobrany s Hankou, tedy tak zní přesný název kurzu sebeobrany pro děti, který se konal v průběhu měsíců červenec a spren 2021. Kurz jsme úspěšně zakončili a děti obdrželi jak diplom, tak malou sladkost.


V září 2021 přecházíme z převážně soukromých lekcí na hromadné kurzy. Jedním z důvodů je také fakt, že se trenérovi narodilo miminko (Tom) a skloubit práci, trénování a čas s rodinou, je poměrně dost časově i fyzicky náročné. Proto z 5tréninků týdně pokaždé s jedním cvičícím zahajujeme naopak hromadné kurzy s kapacitou až 12osob, které pořádáme 1x týdně. Nese to své ovoce, protože za malou chvíli máme základnu 5-7 osob, které cvičí několik měsíců a své dovednosti stále zdokonalují.


V listopadu 2021 se pro malou část dětí z různých kurzů pořádaných celkem za rok a půl stalo předvánoční období velkým zadostiučiněním za více než 1 letou docházku. Děti totiž v listopadu absolvovali zkoušky a celkem ze 7dětí splnilo zkoušku 6dětí, z toho 4 na žlutý pás a dva na bílo-žlutý pás. Pro děti je získávání barevných pásů silně motivační a většina z nich se připravuje na rok 2022, kdy budou skládat zkoušky na pásy oranžové.


V lednu 2022 pokračují zcela zaplněny kurzy pro děti i dospělé. Nově jsme se rozhodli sjednotit vypisované kurzy dětí i dospělých a nově tak nebudou bývat kurzy každé dva měsíce, ale vypsané kurzy budou kopírovat školní rok.