Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Nesouhlasím

VRÁTIT SE DOMŮ

"Hledá se Instruktor sebeobrany"


vložil Petr Čapka, dne 9.3.2020
Zájem o naši sebeobranu je obrovský a proto historicky poprvé rozšiřujeme naše řady. Jsme prozatím tým dvou lidí (muž a žena). Nyní hledám muže - specificky pro výuku především dospělých mužů. Jako spolek jsme nevýdělečná organizace, pokud hledáte brigádu,nebo práci, není tato pozice vhodná pro Vás! Jedná se o výuku ve spolku, přijaté peníze pokrývají náklady na tělocvičnu a pomůcky + částečně je k dispozici kompenzace pro instruktora za benzín, čas, přípravu, chrániče, klubové triko a to až do výše 250Kč/h výuky. Z této částky si budoucí instruktor pak platí veškerá školení a kurzy v rámci dalšího vzdělávání . Pokud máte zájem, ozvěte se a prodiskutujeme bližší podrobnosti. Výhodu mají ti, kteří sportují, nebo již nějakou znalost bojových umění mají - nicméně instruktor stejně absolvuje náš systém a naše doškolení trenéra, takže to není podmínkou. Hlavní kriterium je, že chcete naučit ostatní jak se bránit! Přesto, že jsme pouze "zapsaný spolek" a práci pro obživu máme každý jinou, chceme poskytovat členům služby na profesionální úrovni.Kurz instruktora a dohoda o výkonu funkce instrukotra!

Pozor, absolvování trenérského kurzu je odděleno od přijímacího řízení! Pokud se stane, že absolvujete náš kurz instruktora sebeobrany 3.třídy, neznamená to, že se automaticky stáváte našim trenérem. Toto osvědčení je použitelné i v jiných organizacích a není vázáno na naši školu. Z toho pro Vás plyne jedna výhoda a jedna nevýhoda.

 • - Absolvováním kurzu nemáte zajištěno místo v naší škole na pozici trnéra.
 • + Absolvováním kurzu můžete pracovat jako trenér kdekoliv jinde.

  Pokud splníte kurz instruktora sebeobrany 3.třídy, nebo přinesete jiné osvědčení o splnění instruktorského kurzu na trenéra sebeobrany a bude Vám uznáno, poté proběhne ještě krátké přijímací řízení, kde Vás potřebujeme poznat jako člověka, který má být vzorem pro ostatní a musí umět předávat své zkušenosti dál po lidské stránce.

  Kurz instruktor sebeobrany 3.třídy

  Naše škola funguje od roku 2009 a za tu dobu jsme vyzkoušeli a naučili se různá bojová umění a systémy, respektive jejich část. Následně jsme si z různých bojových umění a systémů, vybrali "to nejlepší" co pro nás dávalo smysl, co je rychlé, jednoduché, funkční a především reálné a co zvládne kdokoliv, ne jen člověk s černým páskem, nebo 2m chlap.

  V rámci kurzu instruktora 3.třídy, nabízíme v podstatě předání těchto vědomostí dalším zájemcům, kteří jsou ochotni učit sebeobranu ostatní. V rámci nadstavbového kurzu a to buď:

 • 10hodin v případě, že zájemce cvičí u nás (a splnil lvl3 pro získání titul asistent, nebo lvl5 pro získání titul instruktor)
 • 20hodin v případě, že zájemce doloží průkazně (osvědčením, potvrzením organizace, BUDO pasem, KRAV MAGA pasem apod.) prokazatelnou činnost minimálně 2 roky v oblasti trenérství bojových umění, nebo sportů, nebo doloží, že získal jeden z vyšších stupňů v bojových sportech, nebo v bojovém umění.
 • 55hodin v případě, že zájemce nic neumí a necvičí u nás (musí se tedy naučit komplet systém + nadstavba)

  Na výběr toho, koho budeme školit, si dáváme pečlivý pozor. Chceme učit instruktory, kteří chtějí pomáhat ostatním a lásku k bojovým uměním mají v srdci. Chceme poskytovat své služby formou inteligentních sportovních osob, které mají dobrý přednes, ví co říkají a umí učit. Vybíráme si opravdu pečlivě.

  Absolvování kurzu instruktora, neznamená automaticky nabídku výkonu této funkce v naší škole. Pokud v průběhu kurzu zájemce, nebo škola zjistí, že spolupráce se nevyvíjí tak, jak si strany představovaly, nebude uzavřena žádná dohoda o výkonu instruktora. To pochopitelně nemá vliv na absolvování samotného kurzu.

  Veškeré podrobné podmínky ke kurzu instruktora naleznete v sekci dokumenty.

  Pozor, kurz není určen pro ty, jenž chtějí cvičit, ale pro ty, jenž chtějí učit.

  Součástí kurzu je:
 • pedagogika
 • osobnost instruktora, vystupování instruktora
 • první pomoc
 • založení spolku
 • dotace
 • tvorba smluv ve spolku, přihlášky, platby
 • tvorba výukových plánů
 • pomůcky pro výuku sebeobrany
 • vybavení tělocvičny
 • reklamní materiál spolku
 • vedení tréninků
 • tvorba seminářů, kurzů, školení
 • webové stránky školy
 • účast na 3h tréninku s instruktorem u klienta (zaučení)

  Kurz se dělí odhadem na:
  a) teorie
  b) praxe (vedení tréninku, 3x 60minut)
  c) rozbor technik pro level/y, který bude asistent/instruktor učit
  d) část určená pro to, co zájemci nepůjde tak dobře (teorie, praxe, rozbor)

  Absolvent kurzu (INSTRUKTOR s lvl 5), by měl být schopen založit svou vlastní školu, vést v ní kvalifikované hodiny a kurzy sebeobrany, měl by umět zajistit materiálně i finančně chod své školy, klubu, kroužku.

  Absolvent kurzu (ASISTENT s lvl3), by měl být schopen vést hodiny sebeobrany v již fungující škole, alespoň pod občasným dohledem instruktora. Má znalosti o fungování takové školy, založení školy, umí vést tréninky a základní kurzy, především pro nováčky. Umí používat různé tréninkové pomůcky.

  Součástí nadstavbového kurzu je:
  a) teoretická zkouška
  b) praktická zkouška
  c) vypracování seminární práce dle předložených témat (nebo i své vlastní téma na sebeobranu)

  Objektivně

  Náklady na kompletní vybavení a získání osvědčení trenéra 3.třídy, jsou v případě alespoň základních zkušeností cca 10-15tis.

  Návratnost této částky je cca 1-2letá činnost v naší škole.

  Přijímací řízení na instruktora v naší škole - v bodech


  1) Ozvěte se nám emailem, telefonicky, Facebookem, jakkoliv...
  2) Připravte si doklady o vzdělání, diplomy, pasy, osvědčení o vaší sportovní kariéře
  3) Budeme od Vás chtít vědět proč chcete učit, co je vašim cílem a čeho chcete dosáhnout, jak často byste mohl/a učit, kolik času celkově můžete spolku věnovat?
  4) Potkáme se, nejlépe na tréninku a uvidíte, co a jakým způsobem provozujeme, budete se moct zeptat na cokoliv.
  5) V případě, že budeme obě strany souhlasit s navrhovaným způsobem výkonu funkce instruktora, dle stávajících zkušeností zaplatíte a absolvujete kurz instruktora.
  6) V případě oboustranné dohody sepíšete dohodu o výkonu činnosti instruktora sebeobrany a jste přijat mezi nás, můžete začít učit :)