Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Nesouhlasím

Toto je zvlášť otevřené okno

Kurz sebeobrany

Pokud se chcete naučit bránit, ale nemáte čas chodit roky do bojových umění (Karate, Judo, Aikido...), volíte "kurz sebeobrany". Kurzem sebeobrany u nás chápeme komplexní seznam cvičení, rad, ukázek, psychologie, základy práva, střelby, první pomoc a všechno ostatní, co mi může někdy zachránit život. Nečekejte tedy, že se budete jen bít, budete se snažit bitce právě předejít vším možným!

Jelikož toho, co bychom Vás chtěli naučit, je strašně moc, je třeba si vybrat jeden z kurzů, které mi dělíme na level (rozumněj stupeň, úroveň, hranice). Každý stupeň má za úkol člověka naučit něco nového a navazovat na sebe. Level 1 je utvořen tak, aby se člověk naučil pár základních technik a nemusí mít žádnou znalost bojových umění. Level 6 je naopak nejvyšší kurz, kde se člověk učí prakticky všechno, co jsme schopni mu předat a počítáme s tím, že člověk už nějakou dobu cvičí a zná spoustu věcí ze sebeobrany, první pomoci, práva apod.

Zakládáme na aplikaci jednoduchých technik. Věříme totiž, že čím jednodušší sebeobrana bude, tím bude reálnější její použití na ulici.

Kurz sebeobrany se dělí na 10h bloky (level1 10h, level2 10h...). V rámci každých 10 hodin má člověk právo se nechat přezkoušet a v rámci zkoušky splní teoretickou a praktickou část. Pokud splní vše, jak má, obdrží osvědčení = což mi považujeme za oboustrannou zpětnou vazbu, kdy víme, že člověk opravdu něco umí. Zkouška není povinná, pak ale účastník neobdrží žádné osvědčení.

V rámci kurzu se můžete setkat s následujícimi tématy:
 • O sebeobraně obecně (co to vůbec je)
 • Psychologie a výběr oběti
 • Videoukázka reálných napadení na ulici (rozbor videí)
 • Použití obranných prostředků (spreje, obušky, parylizery)
 • První pomoc
 • Právní minimum
 • Výuka úderů, kopů, hmatů, chvatů
 • Boj na zemi
 • Pády, postoj, pohyb, útěk, vstávání ze země, pohyb po zemi

  Děti

  Výuka u dětí probíhá naprosto odlišně od dospělých, proto po nás prosím nežádejte cvičení s Vašimi dětmi společně. Ani Vy, ani dítě, byste se toho moc nenaučili. Děti od 7 do cca 14let, mají svůj tréninkový plán, který "respektuje jejich dětství", děti se tedy učí spíše pohybu, protažení, různé pohybové hry, posilovací cvičení a přitom si osvojují základy sebeobrany, řekněme, neagresivní formu.

  ROZDĚLENÍ DLE LEVELŮ

  Dospělí

  Výuka u osob starších 15 - 18let, už naopak není ani tak o posilování a běhání, ale spíše o taktice a agresivních technikách, místy až likvidačních. Dospělý člověk, při konfliktu na ulici, musí být schopen odrazit útok bez pochybností a pokud možno s určitou razancí. Dospělé osoby se také oproti dětem učí použít obušek, pepřový sprej. Výuka probíhá i s použitím cvičného elektrického nože, kovových zbraní a zkrátka tak, abychom člověka připravili na reálné napadení na ulici.

  ROZDĚLENÍ DLE LEVELŮ