Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Nesouhlasím

Toto je zvlášť otevřené okno

Kurz předlékařské první pomoci

První pomoc by neměla být pro člověka něco, do čeho by se měl nutit. Pokud chci absolvovat kurz první pomoci, tak s tím cílem, pomoci někomu, kdo to může v budoucnu potřebovat. Je jedno, jestli to budete Vy sami, někdo z rodiny, z kolegů v práci, nebo kolemjdoucí na ulici, maminka v parku, nebo dusící se dítě v restauraci. Pomocí mnohdy jednoduchých kroků první pomoci, lze poměrně efektivně zachránit lidský život. Někdy stačí člověku ležícímu na ulici zaklonit hlavu, tím uvolnit dýchací cesty a člověk, který by se jinak udusil, může přežít. Až takto je to místy jednoduché.

První pomoc u nás vyučujeme v několika variantách:
  • první pomoc v běžných hodinách (součástí tréninku ve vyšších kurzech lvl3,lvl4)
  • první pomoc v rámci hromadného kurzu (max 10osob)
  • první pomoc, jako soukromý kurz (1osoba)


    V teoretické části první pomoci se zaměřujeme na akutní stavy, jako mdloba, epilepsie, diabetes, bolesti na hrudi, mozková příhoda, anafylaxe, dále na úrazovou první pomoc, poranění očí, končetin, krvácení, zranění pohybového aparátu. Ukážeme Vám k čemu slouží aplikace ZÁCHRANKA a připomene si nouzová telefonní čísla.

    V praktické části kurzu, nebo hodiny, si vyzkoušíte ošetřit drobná poranění, popáleniny, úraz elektrickým proudem i resuscitaci na figuríně. Ukážeme si jak vyšetřit pacienta a jak postupovat při dopravní nehodě.

    Závěrem 7h kurzu obdrží účastník osvědčení. Pokud je první pomoc zakomponována v hodinách sebeobrany, obsah výuky je patřičně omezen a žádné zvláštní osvědčení se nevydává. Toto se týká kurzů sebeobrany level 3 + level4 kdy je první pomoc 1h z 10h sebeobrany