Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Nesouhlasím

SPECIÁLNÍ KURZY

PEPŘOVÝ SPREJ

Tato malá a poměrně levná věcička, kterou můžete nosit za pasem, nebo schovat do batohu, může útočníkovi zcela překazit jeho snahu o vaše napadení, nebo mu ji minimálně hodně ztížit. Pepřový sprej není určený pouze pro ženy, výhodu tohoto spreje poznáte v momentě, kdy se bráníte fyzicky většímu útočníkovi, než jste vy, nebo osobě, která je ozbrojená, případně trénovaná. Sprej zvládne zastavit útok i skupiny osob a dobře poslouží i proti agresivním zvířatům.

TELESKOPICKÝ OBUŠEK

Jednodenní komplexní kurz, kde se naučíte stěžejní základy, bez kterých nedoporučujeme obušek vůbec nosit u sebe. Mohlo by se totiž stát, že Vám obušek bude v boji odebrán a použit proti Vám a Vašim blízkým, což je nejhorší myslitelná situace. Na našem kurzu se tak naučíte jaký obušek vybrat, jak ho nosit, tasit, jak ho použít a v neposlední řadě, nenechat si ho odebrat. Naučíte se ubránit obuškem úderu, kopu, držení, škrcení apod. Výhoda kurzu s teleskopickým obuškem je, že nemusíte roky navštěvovat různá bojová umění a systémy, ale zvládnete se v poměrně krátkém čase, za jeden den, naučit ubránit i proti omnoho větší přesile. Kurz je vhodný pro muže i ženy od 15let.

TAKTICKÁ SVÍTILNA

Že se svítilnou nemusíte jen svítit, to Vám ukážeme na tomto kurzu. Blesk Vašeho mobilu, má v průměru 20-40lm (lumen - jednotka světelného toku). Existují ale lehké hlinikové taktické svítilny, které umí doshánout až 1900lm a přitom jsou dostatečně malé na koždodenní nošěení v kapse. Oslnění útočníka naastává při tmě od cca 300lm a za dne je minimum na 400lm. Svítilnou tak dokážete útočníka překvapivě dobře oslnit a na konci takové svítilny bývají hroty, kterými se můžete fyzicky bránit útoku pomocí úderů.

TAKTICKÉ PERO

Žijeme v digitálním světě, nicméně obyčejná propiska u nás bude ještě pár desítek let mít asi své místo. Co takhle plastovou propisku, vyměnit za ne o moc težší pero z leteckého hliníku - tedy velmi pevné, ale lehké. S Takovým perem pak nemusíte jen psát, ale můžete se poměrně solidně ubránit pomocí provádění tlaku špičkou takového pera, nebo pomocí úderů do různých částí těla. V případě boje o život je jedna dobře mířená rána na oko zcela devastujícím zraněním pro útočníka.

TASER

Distanční elektrický paralyzér, fungující na principu střelné zbraně. Jeho účinek je v případě dobrého zásahu okamžitý a útočník nemůže ovládat své tělo. Vnímá, cítí bolest, může dýchat, ale bezvládně padá v křeči k zemi. Taser vystřeluje dvě kovové šipky-jehly, které se zapíchnou buď do kůže útočníka, nebo do jeho oblečení (až 5cm silné oblečení) a do útočníka proudí pomocí tenkých vodičů ochromující elektrický proud. Tento prostředek byl několikrát použit při odražení útoku českou policií (útok ve Žďáře - zemřel Petr Vejvoda,student, který bránil spolužačku, policie eliminovala útočnici s nožem taserem, nemohla střílet, neboť měla jako rukojmí policejního vyjednavače, apod.). Jako první v ČR nabízíme kurz i pro civilisty. Jedná se o nesmrtící zbraň, přičemž nemusíte k útočníkovi příjit na kontakt.

PRVNÍ POMOC

Umět poskytnout první pomoc sobě, své rodině, svým blízkým, svým kolegům, to by měla být naprostá samozřejmost, nejen, že česká legislativa pamamtuje na neposkytnutí první pomoci 1 rokem ve vězení, ale především po morální stránce, byste měli vědět, jak se zachovat, pokud hrozí ztráta života, nebo vážné poškození zdraví někoho, kdo se kolem vás právě nachází.

INSTRUKTOR SEBEOBRANY 3.TŘÍDY

Jedná se o základní kurz pro zájemce, kteří chtějí začít učit ostatní sebeobranu například v roli pomocníka, či asistenta trenéra. Během kurzu se dozvíte historii, jaké druhy a formy sebeobrany existují, čím se liší bojové umění, sporty a sebeobrana, provedeme rozbor útoků dnešní doby, naučíme se základy práva a první pomoci. Ukážeme si, jak vytvořit tréninkovou jednotku, jak trénink vést a jak trénink zaznamenávat, na co si dát při trénování pozor a zajisté Vás zaujmou také praktické rady z našich tréninků a naší 10 leté trenérské činnosti. Ukážeme si jak učit základní techniky sebeobrany,tj. údery, kopy, pády, postoje, použití obranných prostředků. Vyzkoušíte si různé výcvikové pomůcky, jako jsou lapy, štíty, helmy, chrániče, cvičné zbraně, elektrický nůž, obušek, gumové lahve apod. Výstupem kurzu pro úspěšné absolventy, je osvědčení instruktora sebeobrany 3.třídy, se kterým můžete učit sebeobranu v již fungující organizaci a to například na dohodu o pracovní činnosti, nebo na hlavní pracovní poměr. Konkrétní podmínky zaměstnání a výkonu funkce instruktora vždy závisí na dohodě s danou organizací. Vždy doporučujeme si předem ověřit, jakou kvalifikaci potřebujete pro Vaši činnost.