Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Nesouhlasím

- Petr Čapka - Hana Reifová - Miroslav Máčal - Iva Jirotová

Petr Čapka
Předseda Školy bojových umění a sebeobrany Břeclav, z.s. (zapsaného spolku)
Hlavní (vedoucí) instruktor sebeobrany

Student VŠ, 2.ročník
Stupeň vzdělání: Bc. ,obor: Učitelství a pedagogické vědy
Instruktor předmětné odborné oblasti v mimoškolní činnosti s mládeží

Dosažený LEVEL-9 ★★★★★★★★★

Certifikovaný instruktor Krav Maga Concept level 3 (Basic instruktor)
SAMI České Budějovice (Self defense and martial art institut Vídeň)

Certifikovaný kondiční trenér dětí a mládeže
3DFA Praha (3D fitness academy Praha) Filip Raptopulos

Akreditovaný instruktor sebeobrany II. třídy dle MŠMT ČR
(BP sport Praha - akreditace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR)


Certifikovaný instruktor sebeobrany ČSWABU III.třídy
(Českého svazu Watejitsu dó a bojových umění Ostrava)


Certifikovaný instruktor pro teleskopický obušek a taktické příslušenství ESP, Krav maga centrum České Budějovice
(garant a šéf instruktor Mgr.Pavel Černý pplk.v.v)

Certifikovaný instruktor pro sebeobranné a služební využití spreje TORNADO ESP, Krav maga centrum České Budějovice
Specializace: Ozbrojené a bezpečnostní složky
(garant a šéf instruktor Mgr.Pavel Černý pplk.v.v)

Certifikovaný instruktor pro taktické použití štítu a donucovacích prostředků ESP, Krav maga centrum České Budějovice
Specializace: Sektor státních ozbrojených složek
(garant a šéf instruktor Mgr.Pavel Černý pplk.v.v)


Licencovaný trenér MMA III. Třídy
Česká asociace smíšených bojových umění MMAA Praha

Licencovaný trenér BOXu III. Třídy
Česká boxerská asociace

Právo
►Absolvent Právnické fakulty MU Brno - seminář "Trestní právo a trestní řízení"
►Absolvent Právnické fakulty MU Brno - seminář "Rodinné a trestní právo mládeže"

Komunikace
►Absolvent dvoudenního kurzu "emoční inteligence & stressmanagment", Vlašim od.PhDr.Veronika Nevolová, Ph.D.
►Absolvent školení "asertivní jednání" od agentury MEK-IN
►Absolvent školení "komunikační dovednosti" od agentury MEK-IN
►Absolvent e-kurzu "vyjednávání" od agentury ADVENIA
►Absolvent e-kurzu "řešení konfliktů" od agentury ADVENIA
►Absolvent e-kurzu "techniky pro řešení problémů" od fa. Innogy
►Absolvent e-kurzu "vedení týmu na dálku, praktické rady pro manažery" od fa. SEDUO

Ovládání vozidla v krizových situacích
►Absolvent kurzu defenzivní jízdy od agentury DEKRA
►Absolvent kurzu defenzivní jízdy od agentury Dopravní akademie ČR
►Absolvent kurzu defenzivní jízdy "škola smyku" na polygonu od agentury POLYGON MOST

První pomoc a záchrana osob
►Absolvent Základní normy zdravotnických znalostí ČČK Brno- město
►Bývalý člen vodní záchranné služby, bývalý plavčík
►Absolvent kurzu první pomoci - simulace autonehody od agentury PRVNÍ POMOC ŽIVĚ.cz
►Absolvent kurzu první pomoci - simulace více zranění od agentury PRVNÍ POMOC ŽIVĚ.cz
►Absolvent školení "dýchací techniky" přístroj PremAire Combination a záchrana osob z nebezpečných zón (nedýchatelná atmosféra)
►E-kurz, první pomoc 2020, test-zachrannasluzba.cz (hodnocení 97/100)
►E-kurz, první pomoc 2023, test-zachrannasluzba.cz (hodnocení 93/100)

Odborné přednášky mimo studia VŠ
►Prof. PhDr. Anton Heretik, CSc., psycholog, psychiatr, soudní znalec
Přednáška: Jak se rodí vrah? Psychologické aspekty, agresologie aj.
►Mgr. Jiří Halda, speciální pedagog, lektor, rodinný terapeut
Přednáška: Jak komunikovat při výchově a vzdělávání dětí.
►Jitka Ševčíková, lektorka, mentorka a koučka v oblasti stresové odolnosti a zvládání emocí.
Přednáška: Nebojte se náročných rozhovorů: Kontrola a sebevědomí v nepříjemných situacích.
►Mgr. Jan Kulhánek, psycholog, psychoterapeut v privátní praxi. Vystudoval psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a absolvoval dynamicky orientovaný komunitní výcvik v psychoterapii (VIAP). V minulosti pracoval například na dětské psychiatrické klinice FN Motol nebo jako vedoucí psycholog a psychoterapeut v Denním psychoterapeutickém sanatoriu Ondřejov. Je členem Asociace klinických psychologů, České asociace pro psychoterapii a Českého institutu pro supervizi. 
Přednáška: Psychologická první pomoc, jak pomoci sobě i jiným v obtížných situacích.
►Mgr.Petra Vorlíčková,dětský psycholog, psychoterapeut, diagnostik, dříve školní psycholog. Přednáší pro učitele. Pracuje s dětmi a diagnostikuje jejich poruchy a výchovné problémy. Pracuje v soukromé praxi, ale i v pedagogicko-psychologické poradně.
Přednáška: ADHD prakticky

Ostatní
►Absolvent semináře "základy kick-boxu" od Vít Parák
►Absolvent e-kurzu minikurz sebeobrany SORUDO (Česká sebeobrana)

Petr cvičí od svých 8 let..

Postupně navštěvoval různá bojová umění a různé systémy, až si jednoho dne řekl, že přesně tohle, by chtěl učit i ostatní. Petr vypracoval svůj systém sebeobrany, protože žádné bojové umění ho nenaučilo opravdu se vyhnout útoku na ulici, žádné bojové umění nebylo komplexní v boji v postoji, ani na zemi, se zbraní, ani beze zbraně. Systém složil a "napsal na papír-viz.výukové plány" právě z různých bojových umění,sportů a systémů, které dříve navštěvoval tj.např. (Krav Maga, Kickbox, Karate, Judo, Aikido, Jiu-jitsu,Wa-te jitsu, Kung-fu, MMA) a po ukončení svého trénování v Brně a Praze "přivezl" tuto sebeobranu na jih Moravy, do Břeclavi. Mimo to je nově instruktorem fitness pro děti a mládež a snaží se celkově žít tak, aby po něm zůstal pěkný odkaz. Slušnost ke všem, disciplína, pokora, tvrdý trénink, ostražitost, připravenost, to všechno jsou jeho motta, která předává dále.


Šikana ve škole? To znám....

Jako malý, jsem byl bojácný, hubený kluk, na kterého si dovolil prakticky kdokoliv a kdykoliv. Nejednou to ve škole skončilo boulí, modřinou, nebo škrcením od některých "šikanu milujících" spolužáků. Od svých 8let, jsem tedy začal navštěvovat karate a doufal, že to pomůže. Sice jsem se něco naučil, ale na vybudování autority a zastrašení agresorů, to rozhodně nestačilo. Byl to ovšem první krok na mé cestě bojových umění.
Co by dospívající, jsem okusil několik dalších bojových umění a systémů, ale v žádném z nich, jsem nenašel tu pravou realitu. Žádné bojové umění mě opravdu neučilo vyhnout se konfliktu, komunikovat s útočníkem a používat reálné obranné pomůcky. Katy,nebo cvičení - kdy úder končil na dotyk - vše nereálné. Z tohoto důvodu jsem založil svou školu, kde se snažím všem, kteří to potřebují, "naservírovat" během pár rozhodujících hodin, jen to reálné z různých bojových systémů. Nemusíte se v žádném případě bát, nebo stydět přihlásit, jsem totiž jeden z těch, kteří se kdysi nebáli ozvat a postavili se systému a můžu říct - funguje to!Zkušenosti z reálných situací?

Že Aikido a Karate nefunguje úplně tak, jak jste cvičili v tělocvičně, nejlépe poznáte v reálných situacích, když jste nuceni bránit se opravdovému útoku a ne pouze smyšleným, nahraným a modelovým situacím od svých cvičebních parťáků, kteří Vám prostě nechtějí ublížit. Abych eliminoval techniky, které nefungují jinde, než na žínence v teple tělocvičny, nechal jsem se po jistou dobu zaměstnávat v různých klubech, městech a organizacích na různých akcích jako ostraha, u nás na moravě hovorově řečeno, jako "vyhazovač". "Na dveřích" jak se také mezi vyhazovači říká této práci, teprve poznáte, že funguje jenom to nejjednodušší a že je dobré mít v ruce pepřák, nebo teleskopický obušek. U nás tak zajisté nenaleznete blbosti, které prostě nefungují.


MMA - proč jsem nově trenérem MMA?

Začnu tím, že jsem ve svém životě vyzkoušel již opravdu mnoho bojových umění a systémů (Karate, Judo, Aikido, Jiu-jitsu, Wate-jitsu, Shaolin kung-fu, Hungkar kung-fu, Krav Maga, Kickbox) a nově jsem se také stál trenérem MMA (tedy smíšených bojových umění, kdy v postoji se zápasí obvykle technikami boxu, kickboxu a muaythai) na zemi a při přechodu na zem pak v (zápasu, judu, BJJ - brazilském jiu-jitsu). Mojí prioritou je stále cvičít reálnou sebeobranu na té nejpraktičtější úrovni pro obranu na ulici. Reálná sebeobrana má vizi ("odraž útok a uteč do bezpečí"). Mnohdy ale nastanou situace, kdy odražení útoku není snadné, nebo je zcela znemožněno a boj přechází na zem. V tento moment využívám znalostí naučených v MMA a snažím se dostat z této situace. Proč tedy cvičím MMA? Zkrátka z důvodu rozšíření repertoáru technik, které učím i mé žáky. Kombinací technik Krav Magy, použití obranných prostředků od ESP (spreje, teleskopy) a MMA dostávám komplexní a ucelený systém boje se zbraní i bez, v postoji i na zemi a jsem schopen čelit více způsobům útoků.

Kurzy první pomoci

První pomoc, by měl podle mě umět ovládat opravdu každý. Základní kroky, jako záklon hlavy, masáž srdce, nebo ošetření masivního krvácení, mohou potkat každého z nás a je přitom rozhodující laická první pomoc. Rozhodují totiž první minuty po úrazu. Příjezd sanitky po dlouhých (až dvaceti) minutách, už může zmařit šanci na přežití postižené osoby. Při sociálních studiích se navíc zjistilo, že až 82% lidí v případě, že uvidí před sebou zkolabovat osobu, nechce, neumí, nebo neví, jak poskytnout první pomoc. Co když to ale bude Vaše babička, máma, táta, sestra, bratr. dcera, syn? Dokážete pomoci alespoň jim? Nebo budete jenom stát a beznadějně vyhlížet příjezd zdravotníků. První pomoc je s reálnou sebeobranou úzce spojena, kdo umí ubližovat (boj,bojové sporty), obvykle umí i pomáhat(první pomoc). Já jsem byl několik let plavčík, byl jsem členem Vodní záchranné služby a absolvuji pravidelně kurzy první pomoci, včetně základní normy zdravotnických znalostí a beru v úvahu nové postupy a doporučení pro poskytování první pomoci. Mým cílem je tedy zábavnou-živou formou, bez nudného přednášení, seznámit Vás i pomocí imitace úrazů s možnostmi a jednoduchostí poskytování první pomoci.


BOX - proč jsem nově trenérem BOXu?

Vyzkoušel jsem opravdu mnoho bojových umění, sportů a sebeobran různých zaměření . Můžu z vlastní zkušenosti říct, že žádný bojový sport, žádné bojové umění a žádná sebeobrana a to ani reálná, není komplexní, není úplná. V každém systému "něco chybí". V bojových sportech a uměních chybí realita ulice, tj.nože, obušky, pistole, tyče, kopy do hlavy ležícího člověka, najetí vozem do rvačky, atd. V sebeobranách chybí zase tvrdost a mnohdy reálnost samotného útoku, spousta věcí se nacvičuje bez pohybu, na "ideální vzdálenost", víte předem, co se stane, atd. Box jsem zařadil do svého instruktorského repertoáru z důvodu, že jsem chtěl tyto dva poměrně blízké světy spojit. Platí jedno přísloví, které říká, že "pokud jsi nikdy neměl na ruce boxerské rukavice, nevíš o boji vůbec nic". Já toto pravidlo uznávám a proto se snažím naše klienty naučit i trochu z tohoto bojového sportu. Je zajímavé sledovat mnohdy příchozí pokročilé studenty v sebeobraně, kteří při prvním sparingu dostanou první ránu a ihned sundávají rukavice a končí. Je zřejmé, že takoví lidé by na ulici těžce selhali a je očividné, že se ještě nepotkali s reálným útočníkem.Osvědčení, certifikáty, licence, průkazy aj. ...

Kontaktní údaje:
info@sebeobranabreclav.cz
tidkiuni@seznam.cz
+420 606 707 376

ID dat.schr.: tk39m5b

Tělocvična:
Vitální svět Čechovka, Čechova 12, Břeclav

Sídlo spolku:
Nádražní 970/91, Břeclav, 691 41Absolvované kurzyDne 28.3.2024 jsem úspěšně absolvoval instruktorský kurz ESP"TAKTICKÉ VYUŽÍTÍ ŠTÍTŮ A DONUCOVACÍCH PROSTŘEDKŮ" a to v SAMI CENTRUM ČESKÉ BUDĚJOVICE, pod vedením celosvětové instruktorské legendy, Mgr.Pavla Černého pplk.v.v.

Dne 17-18.6.2023 jsem úspěšně absolvoval instruktorský kurz "TRENÉR III.TŘÍDY BOXU" České asociace boxu, pod vedením reprezentačního trenéra Vasili Larionova a Pavla Fejta, předsedou trenérské rady České boxerské asociace.

Dne 19.5.2023 jsem úspěšně absolvoval instruktorský kurz ESP"SEBEOBRANNÉ A SLUŽEBNÍ VYUŽITÍ SPREJE TORNADO"systému EURO SECURITY PRODUCTS na úroveň "INSTRUKTOR" a to v SAMI CENTRUM ČESKÉ BUDĚJOVICE(dřívější krav maga centrum ČB), pod vedením celosvětové instruktorské legendy, Mgr.Pavla Černého pplk.v.v. Dokonce se nám podařilo, že všichni 3 instruktoři naší školy, mohli být účastni tohoto skvělého kurzu.

Dne 16.10.2022 jsem úspěšně absolvoval instruktorský kurz "KRAV MAGA CONCEPT"systému SAMI COMBAT SYSTEMS na úroveň "LEVEL3-BASIC INSTRUCTOR" a to v SAMI CENTRUM ČESKÉ BUDĚJOVICE(dřívější krav maga centrum ČB), pod vedením Mgr. Jindřicha Petříka.

Dne 21.2.2020 jsem úspěšně absolvoval instruktorský kurz "Trenér III.třídy MMA (Mixed Martial Arts - smíšená bojová umění)" na FTVS UK Praha(Fakulta tělesné výchovy a sportu), pod vedení ISV Praha (Institut sportovního vzdělávání), v rámci České asociace smíšených bojových umění MMAA Praha.

Dne 30.11.2019 jsem úspěšně absolvoval instruktorský kurz "Kondiční trenér dětí a mládeže" pod vedením Filipa Raptopulose, odborníka na zdravý pohyb, TRX, Ketlball, fitness, kruhové tréninky, vysokoškolsky vzdělaného člověka v oboru tělesné kultury, jenž je trenérem známých vrcholových sportovců.

Dne 24.6.2018 jsem úspěšně absolvoval instruktorský kurz "teleskopický obušek a taktické příslušenství ESP pod vedením p.Mgr Pavla Černého, pplk.v.v. a odborníka na sebeobranu, policejní postupy, zákroky a taktiky.

Dne 22.4.2018 jsem úspěšně ukončil vzdělávací program "instruktor sebeobrany", který je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, jenž vedl Jindřich Petřík, cvičitel sebeobrany dle MŠMT, trenér boxu III. třídy, trenér MMA III. třídy, instructor Krav Maga – Civil, Kids, V.I.P., Law-Enforcement , instruktor pro teleskopický obušek a taktické příslušenství ESP – Civil, Ozbrojené složky, Combat LifeSaver, instruktor střelby, osobní trenér fitness, akreditovaný instruktor první pomoci

Dne 5.11.2011, složil před Hanshi - Jánem Vasilenkem, držitelem 10.danu WA-TE JITSU a 8.danu KARATE,mistrem světa a evropy,mistrem České republiky, garantem a zakladatelem stylu, zkoušku na instruktora sebeobrany.